Nekategorisano

Основна школа „Душан Томашевић Ћирко“ у Великој Жупи прославила свој 106. рођендан

Основна школа „Душан Томашевић Ћирко“ у Великој Жупи прославила је данас свој 106. рођендан. Реконструкција две школске зграде је при крају, али због проширења обима радова данас није уприличено свечано отварање, како је првобитно планирано.

Као и сваке године, дан школе почео је химном Светом Сави, па Душану Томашевићу Ћирку, уз коју је положен венац на спомен бисту народном хероју. У приредби су учествовали ђаци свих разреда ове школе.

Овај 9. октобар школа је прославила у новом руху, како су то у својим стиховима рекли ђаци награђених песама. Рекострукција две школске зграде је при крају, а због додатних радова, куповине опреме и реконструкције дворишта, свечано отварање није уприличено данас.

Према речима директорке, већ за 10-ак дана у посету школи доћи ће делегација из Турске и то представнице Удружења жена и удружења Румелисијад који ће школи поклонити интерактивне табле.

Прилог:https://www.youtube.com/watch?v=At8AEa-rlSU