Vesti

DEČIJA NEDELJA

Од 1. до 7. октобра 2018. године

Дуга традиција обележавања Дечије недеље у свету и код нас, а на иницијативу организације Пријатељи деце Србије, сада већ вишедеценијског актера ове манифестације, 1987. године је дефинисана Законом о друштвеној бризи о деци. Дечија недеља се сваке године одржава у месецу октобру, са циљем скретања пажње јавности на децу и младе, на дете као носиоца права, на потребе деце у породици, друштву и локалној заједници, на њихово право да одрастају у што бољим условима, на једнаке шансе за развој и остварење потенцијала.

Општи циљеви дечије недеље су:
–   скретање пажње најшире јавности на права и потребе деце,

–  указивање на одговорност коју породица, школа, држава и њене институције имају у заштити и остваривању права деце,
–   презентација постигнутих резултата,
– указивање на примере добре праксе и проблеме у остваривању права деце,
– подстицање интерсекторске сарадње у стварању услова за поштовање права и оптимални развој сваког детета,
– промоција активног учешћа саме деце у доношењу одлука које их се тичу,
– покретање иницијатива и нових акција које ће доприносити побољшању положаја деце у Републици Србији и остваривању њихових права.

Ове године мото Дечије недеље је МОЈЕ ЈЕ ПРАВО ДА ЖИВИМ СРЕЋНО И ЗДРАВО.

У нашој,ОШ „Душан Томашевић Ћирко“ обележили смо дечију недељу низом манифестација.

ПОНЕДЕЉАК:

ПОРУКЕ ПРИЈАТЕЉСТВА