Vesti 

Млади еколози

У оквиру радионице „Млади еколози“ реализована је акција чишћења под називом „Очувајмо природу“. Ученици млађих разреда су заједно са својим учитељицама очистили простор у околини школе – школско двориште, лапидаријум и подручје око потока, показујући одговорност и бригу за своје непосредно окружење.

Истовремено, ученици старијих разреда, предвођени наставником Елвиром Бјелаком, који води еколошку секцију, као и другим наставницима, проширили су свој реон деловања. Они су очистили простор дуж пута од школе до магистралног пута, прикупљајући отпад из околине пута и уређујући корито потока који пролази тим подручјем.

Овом акцијом ученици су показали висок ниво еколошке свести, вредно и одговорно радећи на очувању чистије и здравије животне средине. Кроз заједнички труд послата је важна порука о значају бриге о природи и о томе колико је важно да свако од нас допринесе очувању окружења у ком живимо. Браво за наше младе чуваре природе!

Related posts